Światowy Dzień Recyklingu
18 marca w naszej placówce obchodziliśmy Światowy Dzień Recyklingu. Dzień, który zwraca uwagę na konieczność ochrony naszej planety poprzez zrównoważone zarządzanie zasobami i minimalizowanie odpadów. Inicjatorem tego nietypowego święta była Global Recycling Foundation, która zapoczątkowała jego obchody w 2018 roku. Celem ustanowienia Dnia Recyklingu było (i jest!) zachowanie sześciu podstawowych zasobów: wody, powietrza, węgla, ropy, gazu ziemnego i minerałów. Czyli, najprościej rzecz ujmując, odpowiedzialna gospodarka zasobami.
W naszej placówce ten szczególny dzień obchodziliśmy w dwóch grupach wiekowych: dzieci młodsze mogły wysłuchać pogadanki, obejrzeć film animowany o segregacji odpadów a następnie wykonać rysunki o znaczeniu segregacji odpadów, zaś dzieci starsze i młodzież szkoły branżowej uczestniczyły w projekcji filmowej o zagrożeniach naszej planety w związku z rosnącymi skutkami zanieczyszczeń, a następnie brały udział w wirtualnej lekcji o segregacji odpadów i ich późniejszym przetwórstwie.
Mamy nadzieję, że zorganizowane obchody tego młodego święta przyczynią się do zwiększenia świadomości zagrożeń powodowanych emisją zanieczyszczeń do środowiska oraz do należytej segregacji odpadów w szkole i w domu.
P. Nowak, L. Jurczuk