 
Regionalny Turniej Tenisa Stołowego - Olimpiada Specjalna
„Pragnę zwyciężyć,
lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć,
niech będę dzielny w swym wysiłku”
W dniu 12.10.2022 roku przysięgą Związku Olimpiad Specjalnych zawodnicy rozpoczęli Regionalny Turniej Tenisa Stołowego, którego organizatorami byli Klub OS „Olimpijczyk” - przy Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Hrubieszowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie.
Celem turnieju było rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w środowisku, popularyzacja tenisa stołowego wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz wyłonienie zwycięzców spośród siedmiu kategorii.
Do udziału w zawodach zgłosili się uczestnicy z Ośrodków Szkolno – Wychowawczych z terenu województwa lubelskiego: Lublina, Zamościa, Hrubieszowa, Karczmisk, Zalutynia, Załucza; uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie oraz uczestnicy ze Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej w Krasnymstawie, Szarowoli i Lublinie,.
Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe oraz poziom umiejętności gry w tenisa stołowego. Finaliści za udział w turnieju dostali pamiątkowe medale.
Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
- Grupa I kategoria dziewcząt – poziom bardzo dobry (starsze)
1.Oliwiak Beata- WTZ Hrubieszów
2. Leśko Weronika – SOSW nr 1 Lublin
3. Trochimowicz Edyta SOSW Hrubieszów
- Grupa II kategoria dziewcząt - poziom bardzo dobry (młodsze)
1. Bernasiuk Irmina – SOSW Zakutyń
2. Presz Agnieszka – SOSW Zamość
3. Albingier Patrycja – SOSW Zamość
- Grupa dziewcząt – poziom podstawowy
1. Suwalska Aleksandra – SOSW Zakutyń
2. Szczygieł Klaudia – SOSW Karczmiska
3. Staszuk Diana – SOSW Zakutyń
- Grupa chłopców – poziom średni
1. Konopka Adam – SOSW Hrubieszów
2. Ochnio Błażej – SOSW Karczmiska
3. Myrtyniuk Kacper –SOSW Zakutyń
- Grupa chłopców – poziom dobry
1. Różański Rafał – DPS Krasnystaw
2. Wiśniewski Marcin – DPS Szarowola
3. Kwarciński Łukasz – WTZ Hrubieszów
- Grupa mężczyzn – poziom bardzo dobry
1. Świder Zbigniew – DPS Krasnystaw
2. Kwiatkowski Marcin - DPS Krasnystaw
3. Piwko Leszek – SDPS Szarowola
VII. Grupa chłopców – poziom podstawowy
1. Wielosz Wojciech – SOSW Hrubieszów
2. Tikałowicz sławomir – SOSW Zakutyń
3. Guz Damian – SOSW Zakutyń
Wszystkim zawodnikom gratulujemy, dziękujemy opiekunom za udział w zawodach i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Organizatorzy
 
                      