Tutaj powinien być opis

Szkolenie "Innowacyjne metody elektrostymulacji w logopedii"

W dniu 19.09.2021 r. odbyło się szkolenie dla logopedów, neurologopedów z zakresu elektroterapii i elektrodiagnostyki w procesie logopedycznym pt. „Innowacyjne metody elektrostymulacji zewnętrznej i wewnętrznej w logopedii – podejście praktyczne”. Szkolenie odbyło się w ramach, realizowanego przez Fundację "Zakątek Terapeutyczny" w Hrubieszowie projektu, który jest dofinansowany przez Województwo Lubelskie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a dotacja otrzymana z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.

Szkolenie przeprowadziły: Pani Aleksandra Kaczyńska – neurologopeda, pedagog specjalny, terapeuta taktylny, specjalista wczesnej interwencji neurologopedycznej z ukierunkowaniem na pacjentów z wyzwaniami neuromotorycznymi w tym z padaczką oraz Pani Ewa Wojewoda – fizjoterapeuta, terapeuta manualny, fizykoterapeuta, specjalista tkanek miękkich i metod rehabilitacji powięziowej, która od ponad 10 lat wykorzystuje zabiegi elektrostymulacji w praktyce terapeutycznej z pacjentami o różnych wyzwaniach rozwojowych.

Elektroterapia jest skutecznym uzupełnieniem leczenia logopedycznego i ortodontycznego. Zabieg elektrostymulacji dzięki odpowiednio dobranym parametrom wspomaga kompleksowe leczenie pacjentów z zaburzeniami logopedycznymi.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznali się i nabyli umiejętności praktycznego wykorzystania prądów w usprawnianiu procesu terapeutycznego w dysfunkcjach takich jak: stan po operacji rozszczepu warg i podniebienia, zaburzenia napięcia mięśniowego, ślinienie, dyslalia obwodowa, mowa nosowa, afazja motoryczna, dyzartria, wysiękowe zapalenie uszu, niedosłuchy, problemy z połykaniem pokarmów, krztuszenie podczas jedzenia i picia, stan po adenotomii (usunięciu migdałka gardłowego) itd.

K. Wawrusiewicz