Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Pomoc Psychologiczno - Pedagogiczna

22 maja 2020 10:10 | Pomoc Psychologiczno - Pedagogiczna

Kampania społeczna "Za drzwiami"

 

Kampania społeczna  „Za drzwiami” jest kolejną kampanią prowadzoną przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę do której przystąpiła nasza placówka. Kampania zwraca uwagę na potrzebę reagowania w sytuacjach krzywdzenia dzieci podczas społecznej kwarantanny. Organizatorzy kampani podkreślają, że izolacja chroni przed chorobą, ale nie przed krzywdzeniem i wykorzystywaniem seksualnym, zwłaszcza dzieci. Osoby doświadczające przemocy bywają uwięzione w jednym domu ze sprawcą.

Kampania „Za drzwiami” jest polską wersją akcji „Behind the door”, przygotowanej przez chorwacką agencję Degordian we współpracy z zagrzebiańskim Centrum Ochrony Dzieci i Młodzieży (Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba) oraz Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Chorwacji. Ze względu na uniwersalny wymiar przekazu organizatorzy zdecydowali się udostępnić kampanię partnerom ze wszystkich krajów, w których trwa izolacja z powodu pandemii koronawirusa. (kd)

Celem Fundacji jest zachęcenie społeczeństwa do zawiadamiania policji o niepokojących zdarzeniach związanych z krzywdzeniem za pośrednictwem numeru alarmowego 112. Na stronie fundacji zanjduje sie instrukcja dotycząca reagowania na przemoc wobec dzieci.

 

Przeczytano: 71 razy. Wydrukuj|Do góry

Filmy: