Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

20 listopada 2013 17:06 | Aktualności

Ja też potrafię !!!

W dniu 14 listopada 2013 r. odbyła się realizacja projektu "Spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych w stopniu głębokim - Ja też potrafię". Uczestnikami zadania byli wychowankowie Zespołów Rewalidacyjno-Wychowawczych ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Dorohuska, Radzynia Podlaskiego, Międzyrzecza Podlaskiego i Hrubieszowa oraz dwie drużyny z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego z Zamościa. 
Celem spotkania była chęć stworzenia dzieciom i młodzieży nowych doświadczeń poprzez zabawy ruchowe, twórczą ekspresję oraz integracje z rówieśnikami i opiekunami. Pokazaliśmy również, że dzieci z upośledzeniem intelektualnym w stopniu głębokim także potrafią aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem wszystkich uczestników oraz odśpiewaniem hymnu Ośrodka w Hrubieszowie pt: ,,Tacy jak my”, aby naszemu spotkaniu nadać rangę wielkiego przedsięwzięcia. Następnie każda z drużyn dokonała przedstawienia. W trakcie zadania uczestnicy wzięli udział w tańcu integracyjnym, podczas którego widać było po ich twarzy, że świetnie się bawili. Kolejnym punktem były konkurencje, które miały dwie formy: sportową i plastyczną. Zawodnicy zaprezentowali swoje zdolności oraz umiejętności ruchowe i manualne. Zabawa była uatrakcyjniona występem zespołu ,, Nokaut” oraz pojawieniem się Clownów. Za wytrwałość i spryt wszyscy uczestnicy otrzymali upominki a dodatkowo każdy zespół nagrodę w postaci magnetofonu.

Podczas przygotowań i wspólnej zabawy z wielkim zaangażowaniem pomagali Wolontariusze z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie, Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie oraz SOSW w Hrubieszowie, za co im bardzo dziękujemy.

 

>>> ZOBACZ FOTOGRAFIE >>>
Przeczytano: 1349 razy. Wydrukuj|Do góry