Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

27 października 2013 05:30 | Aktualności

V Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych - Hrubieszów 2013

W dniu 24.10.2013 r. w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie odbył się jubileuszowy V Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Wiele potrafię”. Tegoroczna impreza odbywała się pod wspólnym hasłem „Cały Świat u mych stóp” – Hrubieszów 2013. 

Uczestnikami przeglądu byli uczniowie Szkół Przysposabiających do Pracy oraz Gimnazjów z Ośrodków Szkolno – Wychowawczych z Kębła, Karczmisk, Chełma, Olbięcina, dwa zespoły z Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa, Włodawy, Dorohuska, Hrubieszowa.

Przegląd zorganizowany został w celu promowania talentów i umiejętności osób niepełnosprawnych. W tym roku był okazją do prezentacji twórczości artystycznej związanej z wędrówkami po świecie. W ramach przeglądu powstały prezentacje multimedialne, które pozwoliły przenieść widzów w odległe miejsca na naszej planecie. Wspaniali artyści prezentowali swoje umiejętności aktorskie, taneczne oraz wokalne. Prezentowali kreacje ze światowych wybiegów.

Za przepiękne występy wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a dodatkowo każdy zespół otrzymał upominek w postaci magnetofonu. Na zakończenie uroczystości na salę wwieziony został tort, który podkreślił skromny Jubileusz naszego Przeglądu. Słodki poczęstunek ufundowany został przez Dyrekcję i Społeczność Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie.


Realizacja projektu jest współfinansowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, a dofinansowana przez Samorząd Województwa Lubelskiego ze środków PFRON. 


Przeczytano: 1396 razy. Wydrukuj|Do góry