Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

08 października 2013 08:22 | Aktualności

Szkolenia nauczycieli w PZPSW w ramach projektu "Wieloaspektowość pracy terapeutycznej"

W dniach 21 - 22 września 2013 r. w ramach zadania "Wieloaspektowość pracy terapeutycznej" finansowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie z dotacji Województwa Lubelskiego ze środków PFRON,  odbyły się dwa szkolenia dla osób bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji i edukacji społecznej oraz wielokierunkowego usprawniania osób z autyzmem, mutyzmem czy też dyskleksią. Szkolenia na temat  „Stymulacja mechanizmów prawej i lewej półkuli”  i "Metod badania zagrożenia dysleksją" prowadziła dr Marta Korendo. 
    W trakcie szkolenia omówione zostały najważniejsze funkcje poznawcze i językowe lewej i prawej półkuli mózgu, ale przede wszystkim przedstawione zostały sposoby stymulacji lewej półkuli oraz usprawniania mechanizmów lewopółkulowych, koniecznych podczas przetwarzania informacji językowych. Ważne również jest aby osoby pracujące z osobami z problemami zwracały uwagę, że ważna jest kwestia sposobu i czasu diagnozy dyskeksji.

Przeczytano: 1403 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: