Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

23 kwietnia 2013 22:00 | Aktualności

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  to  ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Uczniowie klas  I, II, III szkoły podstawowej w tym dniu wybrali się na spotkanie z książką do Miejskiej Biblioteki Publicznej „Zielony Kot”.  Dzieci zapoznały się z pracą biblioteki, podjęły próbę obsługi czytelnika wypożyczającego książki. Wysłuchały bajki przeczytanej przez panią Anię.

Grupa starszych uczniów szkoły podstawowej udała się  z wizytą do Biblioteki Pedagogicznej. Zwiedzili bibliotekę, obejrzeli bogaty księgozbiór, a następnie skorzystali z zasobów sieci w Multimedialnym Centrum Informacji. W tak sympatycznej atmosferze dzieci uczciły święto książki. Dziękujemy pracownikom obu bibliotek za tak wspaniałą promocję czytelnictwa.

Przeczytano: 1087 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: