Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

04 grudnia 2012 18:58 | Aktualności

Wizyta uczniów SOSW w 2 Hrubieszowskim Pułku Rozpoznawczym

W dniu 4.12.2012 r. uczniowie z naszego Ośrodka udali się z wizytą do Jednostki Wojskowej w Hrubieszowie, gdzie zostali bardzo miło przyjęci przez żołnierzy. Byli uczestnikami prawdziwego wojskowego apelu oraz mieli możliwość zwiedzania obiektów i pomieszczeń znajdujących się na terenie placówki. Było to m.in.: siłownia, pomieszczenie ze spadochronami, plac na którym odbywają się ćwiczenia sprawnościowe, stołówka. Mogli przyjrzeć się pracy służb wojskowych. Bardzo ciekawym doświadczeniem dla dzieci była możliwość posłuchania historycznej prelekcji, wygłoszonej przez starszego chorążego Arkadiusza Rycerza na temat postaci mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala", która odbyła się w Izbie Pamięci Jednostki. Następnym punktem programu, który wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów była możliwość obejrzenia pojazdów wojskowych i sprzętu wojskowego jak: broń, maski, lornetki, hełmy itp.

Tą drogą nasi uczniowie pragną złożyć szczególne podziękowania dla dowództwa i żołnierzy 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" za umożliwienie wizyty w Jednostce Wojskowej.

Organizator: Sylwia Studzińska


Przeczytano: 1309 razy. Wydrukuj|Do góry