Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

16 grudnia 2020 11:47 | Aktualności

"Ozdoby choinkowe" - świąteczne warsztaty plastyczne

Święta Bożego Narodzenia są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, i w naszym ośrodku nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji.

Właśnie z tej okazji dnia 11.12.2020r. dla dzieci z zespołów rewalidacyjno-wychowawczych oraz nauczycieli uczących w zespołach zostały zorganizowane świąteczne warsztaty plastyczne pt. "Ozdoby choinkowe". Uczniowie wspólnie z nauczycielami z wielkim zaangażowaniem ugniatali, wałkowali oraz wykrawali świątecznymi foremkami plastyczną masę solną. Powstały naprawdę przepiękne i oryginalne ozdoby choinkowe. Udało się również ulepić „śniegowego” bałwanka. Po wyschnięciu masy solnej, za kilka dni uczniowie na zajęciach pomalują farbami powstałe prace.

Spotkanie było doskonałą okazją dla dzieci do integracji, rozwijania kreatywności, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój.

Tekst: E. Wojtiuk

 

Przeczytano: 134 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: