Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

08 października 2020 10:37 | Aktualności

Realizacja projektu "Akademia kompetencji"

We wrześniu 2020 roku Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Ich Rodzinom Mamy Siebie w Hrubieszowie rozpoczęło realizację projektu „Akademia kompetencji”, który jest dofinansowany przez Województwo Lubelskie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a dotację otrzymaliśmy z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.

W ramach bogatej oferty szkoleń odbyły się warsztaty „Kolorowy świat stymulacji = kreatywność oraz twórcze myślenie” , w których uczestniczyło 40 osób.

Szkolenie poprowadził terapeuta Integracji Sensorycznej i trener Sensoplastyki@ - Agata Malon.

Celem szkolenia było wyposażenie osób na co dzień pracujących i wychowujących osoby niepełnosprawne w wiedzę, że powinniśmy kształcić twórczych, samodzielnych ludzi i wyzwalać w nich pokłady wielozmysłowego poznawania świata. Podczas warsztatów używane były wyłącznie bezpieczne produkty spożywcze do tworzenia farb i mas plastycznych.

Były to produkty spożywcze i przemysłowe: ziarna, olej, ryż, soczewica, mleko, pianka do golenia, makarony, kasze, mąki, przyprawy oraz barwniki spożywcze. Podczas zajęć grupy „tworzyły” śnieg, ciecz nienutonowską, piankolinę, barwiliśmy makaron,  domową ciastolinę oraz bawiliśmy się pianą i wykonywaliśmy różnorodne kompozycje na mleku. Hitem warsztatów okazała się pankolina oraz ciastolina.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z warsztatów.

Tekst A. Malon

Przeczytano: 80 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: