Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

14 września 2020 22:20 | Aktualności

Akcja "Jem drugie śniadanie"

Po raz szósty młodsze klasy szkoły podstawowej wzięły udział w corocznej akcji edukacyjno- informacyjnej "Jem drugie śniadanie",  by krzewić wśród uczniów idee zdrowego odżywiania się, uświadamiać jak wielkie znaczenie  dla rozwijającego się układu nerwowego  ucznia ma dieta bogata w witaminy i cenne składniki odżywcze.  Zjedzenie kanapki w przerwie lekcyjnej  oraz wypicie szklanki wody nie tylko zapobiega niedożywieniu, ale zapewnia lepszą koncentrację uwagi, poprawia samopoczucie.  Nasza akcja zachęca do noszenia ze sobą pudełka ze zdrowym, drugim śniadaniem.

Działanie zespołu nauczycieli ds. nauczania w klasach 1-3 akcja ,,Jem drugie śniadanie” trwało w bieżącym roku szkolnym przez tydzień od 7.09.2020 r. do 11.09.2020 r. Wychowawcy klas ze swoimi uczniami na lekcjach funkcjonowania w środowisku lub edukacji społecznej i przyrodniczej przeprowadzili pogadanki w klasach oraz nadzorowali w bezpiecznych i higienicznych warunkach wykonanie kanapek przez poszczególnych uczniów. Każdy przyniósł swoje produkty na pożywną kanapkę, po czym sam jej skosztował. W tym roku nie dzieliliśmy się wykonanymi kanapkami. Uczyliśmy się samodzielności, przestrzegania reżimu sanitarnego, zasad BHP oraz kulturalnego spożywania posiłku i dobrych manier.

Serdecznie dziękujemy uczniom, że dostosowali się do wszystkich zasad. Liczymy na to, że w przyszłości jeszcze się spotkamy w większej grupie, i że będzie możliwe wspólne celebrowanie drugiego śniadania w placówce.

Tekst: M.Nowak

Przeczytano: 110 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: