Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

22 listopada 2019 08:39 | Aktualności

Zajęcia krawiecko - dziewiarskie w ramach projektu ,,Patrząc w przyszłość”

W ramach projektu ,,Patrząc w przyszłość” współfinansowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie i dofinansowany przez Województwo Lubelskie ze środków PFRON, sześcioro uczniów naszej placówki uczestniczy w zajęciach krawiecko-dziewiarskich prowadzonych przez Joannę Cedro. Ich celem jest  rozwijanie zainteresowań uczniów, pokazywanie im twórczych i kreatywnych sposobów spędzania czasu wolnego poprzez tworzenie prac rękodzielniczych oraz nauka samodzielności i bezpieczeństwa w posługiwaniu się narzędziami krawieckimi. Młodzież uczy się ekonomicznego wykorzystywania materiałów, kształtuje poczucie estetyki oraz umiejętność doboru tkanin i elementów dekoracyjnych względem siebie. Uczniowie poznają  technikę tworzenia obrazów ,,malowanych” wełną czesankową, szyją maskotki, torby oraz przygotowują tkaninę do szycia na maszynie poprzez odpowiednie jej zaprasowanie i fastrygowanie.  

Zajęcia umożliwiają uczestnikom  zdobycie praktycznych umiejętności, wyciszają ich  i dają wiele radości i satysfakcji z własnoręcznie tworzonych prac.  

Przeczytano: 455 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: