Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

18 listopada 2019 13:29 | Aktualności

Zajęcia z gospodarstwa domowego w ramach projektu „Patrząc w Przyszłość”

Uczniowie naszego ośrodka uczestniczą w zajęciach z gospodarstwa domowego w ramach projektu „Patrząc w Przyszłość” współfinansowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, a dofinansowany przez Województwo Lubelskie. Głównym celem zajęć jest zainteresowanie uczniów przyrządzaniem prostych posiłków jako umiejętnością pożytecznie wykonywaną w życiu codziennym, która z czasem może przerodzić się w interesujące hobby. Uczestnicy projektu nabywają umiejętności niezbędnych do poszerzania zakresu samoobsługi i samodzielności w życiu codziennym.

Zajęcia kulinarne są doskonałym źródłem wiedzy dla uczniów. Nasze jedzenie bowiem, zawiera wiele informacji o świecie w którym żyjemy, jest przecież jego częścią. Ze względu na wielorakie doznania zmysłowe zajęcia w kuchni są sposobnością do poznawania otoczenia i integracji zmysłów w naturalnych, niewymuszonych sytuacjach.

Zdrowe żywienie stanowi jedną z form terapii pedagogicznej, uczestnicy projektu nabywają umiejętności praktycznych, pozwalające im na samodzielne korzystanie z urządzeń codziennego użytku, gospodarowania surowcami i finansami w gospodarstwie domowym. Poznają techniki sporządzania posiłków prostych i zdrowych oraz podstawy savoir vivre przy spożywaniu posiłków. Najwspanialszym momentem dla uczniów, zwieńczeniem zajęć jest radość i satysfakcja ze wspólnie przyrządzonych potraw czyli poczęstunku - efektu własnej pracy.

Bardzo istotne jest wykształcenie wśród uczestników nawyku zachowania bezpieczeństwa podczas posługiwania się narzędziami ostrymi, używania sprzętu mechanicznego i w czasie gotowania, smażenia itp. oraz higieny przygotowywania posiłków.

Przeczytano: 467 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: