Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

03 listopada 2019 11:55 | Aktualności

Zajęcia logopedyczne w ramach projektu "Patrząc w przyszłość"

W ramach projektu ,,Patrząc w przyszłość” współfinansowanego przez Województwo Lubelskie realizowane są  indywidualne zajęcia terapeutyczne z terapii logopedycznej prowadzone przez neurologopedę panią Barbarę Sadowską- Nowak. W terapii uczestniczy czworo dzieci w wieku 4-8 lat.

Głównym celem prowadzonych zajęć jest rozwijanie kompetencji komunikacyjnych i umiejętności nawiązywania kontaktów interpersonalnych przez dzieci.

Podczas gier i zabaw logopedycznych dzieci doskonalą sprawność oddechową, fonacyjną i artykulacyjną, utrwalają prawidłowe nawyki oddechowe, poznają nowe słownictwo, wzbogacają słownik czynny i bierny, rozwijają słuch fonematyczny oraz doskonalą sprawność aparatu mowy. Proponowane przez logopedę ćwiczenia wyzwalają u dzieci spontaniczną aktywność werbalną oraz dają możliwość przeżywania radości z mówienia.

Przeczytano: 194 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: