Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

03 listopada 2019 12:46 | Aktualności

Realizacja projektu "Gotujemy się do pracy"

Z wielkim zaangażowaniem rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu pt.: „Gotujemy się do pracy”. Zadanie to realizowane będzie podczas 5 warsztatów kulinarnych prowadzonych przez pana Marcina Sikorę, szefa kuchni Hotelu Artis w Zamościu. Podczas każdego warsztatu Prowadzący zaskakuje pomysłami na wykwintne dania, udziela profesjonalnych instrukcji oraz wprowadza młodych kucharzy w arkana mistrzowskiej sztuki przyrządzania potraw. Uczestnicy to entuzjaści gotowania, którzy pragną pobierać naukę od profesjonalisty, a którymi marzą zostać w przyszłości. Udział w warsztatach kulinarnych przekłada się bezpośrednio na progres umiejętności społecznych i poznawczych. Beneficjenci rozwijają umiejętności społeczne poprzez nawiązywanie kontaktów interpersonalnych, budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich oraz odpowiedzialności za wykonywane zadania. Udział w zajęciach wypływa również na wzrost poczucia własnej wartości, aktywności życiowej, dodaje odwagi ku podejmowaniu samodzielnych zadań oraz przyczynia się do przeświadczenia, że uczestnicy są w stanie odnieść sukces i zaistnieć na rynku pracy.

W menu wykonanym pod okiem Mistrza znalazły się miedzy innymi: zupa krem z dyni i pomarańczy z chipsami z kaszy gryczanej, hamburgery z grillowanymi warzywami w pampuchach i sosem barbecie, a na deser serwowane były tartaletki owsiane z kremem z karmelizowanej pietruszki i białej czekolady, posypane karmelizowanymi orzeszkami ziemnymi.

Realizacja powyższego zadania możliwa jest dzięki uzyskanej dotacji z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.  Zadanie zostało dofinansowane przez Województwo Lubelskie ze środków PFRON.

Przeczytano: 219 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: