Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

28 października 2019 14:51 | Aktualności

Zajęcia filatelistyczne” Dzieci listy piszą - Znaczek Bawi Uczy Kształci”

W dniach 24-25.10.2019 w naszym ośrodku odbyły się zajęcia filatelistyczne” Dzieci listy piszą - Znaczek Bawi Uczy Kształci”, w których uczestniczyli uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie i uczniowie klas I – III z naszego ośrodka. Celem zajęć było wspólne tworzenie listów do bliskich osób oraz odzyskiwanie znaczków pocztowych z wycinków. W trakcie zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera, uczestnicy mogli wybierać, jakie znaczki chcą spróbować odzyskać. Przy tworzeniu listów uczniom towarzyszył listonosz Pat na kopertach i cytat z Wiesława Myśliwskiego „Prawdziwy list pisany jest zawsze do kogoś…”. W drugiej części zajęć znaczki z postaciami z bajek jak ,,Reksio”, ,,Bolek i Lolek” przypominały znane motto „Znaczek Bawi Uczy i Kształci”. Na koniec zajęć każdy z uczestników otrzymał pakiecik znaczków do odmaczania oraz losową serię znaczków poświęconą przyrodzie, technice, sportowi lub historii. Uczestnicy mogli wybrać atrakcyjny dla siebie zestaw kopert FDC. Zajęcia spodobały się uczestnikom i wyrazili chęć uczestnictwa w podobnych, które ukażą prawie 200 letnią historię Hrubieszowa i okolicy w filatelistyce.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować panu Krzysztofowi Molenda i Leszkowi Bernas członkom grupy FILATELISTYKA – AKTYWNI za przekazanie znaczków, które otrzymali uczestnicy podczas zajęć.

Przeczytano: 397 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: