Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

01 października 2019 18:19 | Aktualności

Dzień Aktywności - "Ja też potrafię!"

W dniu 1 października 2019 r. odbyła się realizacja projektu „Dzień Aktywności - Ja też potrafię”. Uczestnikami zadania byli wychowankowie Zespołów Rewalidacyjno-Wychowawczych z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Dorohusku, Biłgoraju i Hrubieszowie oraz drużyna z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Zamościu. Celem spotkania była chęć stworzenia dzieciom i młodzieży nowych doświadczeń poprzez zabawy ruchowe, twórczą ekspresję oraz integrację z rówieśnikami i opiekunami. Pokazaliśmy również, że dzieci z niepełnosprawnością intelektualną także potrafią aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i z twórczym zapałem podjąć się wykonywania ciekawych, a niekiedy skomplikowanych zadań.

Za wytrwałość i kreatywność wszyscy uczestnicy otrzymali Złote Puchary Mistrzów. Każdy Zespół otrzymał również nagrodę w postaci zestawu ciekawych gier i układanek.

Podczas przygotowań i wspólnej zabawy z wielkim zaangażowaniem pomagali Wolontariusze z naszego ośrodka, za co im bardzo dziękujemy.

Realizacja powyższego zadania możliwa była dzięki uzyskanej dotacji z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.  Zadanie zostało dofinansowane przez Województwo Lubelskie ze środków PFRON.

Przeczytano: 387 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: