Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

15 maja 2019 21:28 | Aktualności

Dzień Niezapominajki


,,Niezapominajki

to są kwiatki z bajki,

rosną nad potoczkiem,

patrzą żabim oczkiem,

gdy się płynie łódką,

śmieją się cichutko,

szepcą tak skromnie,

nie zapomnij o mnie!”

Obchody Dnia Niezapominajki dla chętnych uczniów i członków z zespołu ds. nauczania w klasach I-III w PZPSW w Hrubieszowie odbyły się dnia 14.05.2019r. Zrealizowane zostały następujące cele:

  • Integracja zespołów klasowych,

  • Utrwalanie informacji o Dniu Niezapominajki

  • Promocja walorów polskiej przyrody i różnorodności biologicznej,

  • Przypominanie o potrzebie ochrony przyrody,

  • Wdrażanie uczniów do działań praktycznych, które dadzą okazje do przeżywania, odczuwania polskiej przyrody i jej doświadczania,

  • Rozwijanie sprawności rąk i koordynacji wzrokowo- ruchowej.

W obchodach uczestniczyły klasy: I SPU, II SPU, I-III SPL, II-III SPL. Podczas teoretycznego wstępu uczniowie przypomnieli sobie wiersz o niezapominajce, wysłuchali piosenki o tej roślinie oraz obejrzeli krótką prezentację multimedialną dotyczącą święta.

Następnie uczniowie wyżej wymienionych klas wyszli na podwórko szkolne sprawdzić jak wygląda uprawa niezapominajki przy placu zabaw. Okazało się, że przetrwały nasze sadzonki z zeszłego roku. Wystarczyło trochę pielenia, grabienia a niezapominajka ukazała się dzieciom w pełnej krasie. Wszyscy uznali, że trzeba jej jeszcze dosiać. Uczniowie aktywnie włączyli się te prace ogródkowe.

Po powrocie do szkoły dla chętnych odbył się mini quiz ,,Wiosenne rośliny”. Następnie uczniowie w swoich klasach wykonali niezapaminajkę według instrukcji obrazkowej. Na koniec Dnia obchodów Dnia Niezapominajki dzieci spotkały się w sali tanecznej by zaprezentować swoje niebiesko-żółte stroje, prace plastyczno- techniczne oraz wspólnie pobawić się przy muzyce.

To był dzień pełen wrażeń, na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów. Pamiątkowe dyplomy rozdane do klas będą nam o nim przypomniały, a także o wspólnej, radosnej zabawie.

Przeczytano: 522 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: