Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

13 maja 2019 21:56 | Aktualności

Warsztaty krawieckie

13.05 2019r. w ramach edukacji społecznej i realizacji innowacji programowo-metodycznej w klasach II-III SP L odbyło się spotkanie warsztatowe z krawcową z zamiłowania p. Danutą Zdun. Zajmowała się wiele lat krawiectwem lekkim, które jest i było jej pasją . Uszyła dla naszego ucznia charytatywnie strój chrabąszcza na przedstawienie ,,Calineczka”.

Dzięki krótkiej pogadance dzieci usłyszały o zawodzie krawcowej, zasadach BHP podczas pracy. Uczniowie mięli okazję poznać podręczny przybornik krawcowej. Pani Danuta pokazała uczniom: akcesoria do maszyny i szycia ręcznego (bębenek, szpulki, oliwkę, igły, naparstek, mydeło), rodzaje tkanin, dodatki krawieckie (m.in. haftki, guziki, zamek błyskawiczny), przybliżyła zasadę działania maszyny do szycia oraz podstawowe ściegi maszynowe.

Następnie uczniowie krok po kroku obserwowali tajniki krawiectwa. Podczas spotkania pani krawcowa wykonała dla uczniów zabawkę myszkę z filcu. Dzieci miały okazję zobaczyć jak stosuje, używa swoje przybory w praktyce. Utrwaliły sobie umiejętność przyszywania guzików.

Na koniec ogromną radość sprawiła uczniom możliwość szycia przy maszynie. Dosłownie każdy z nich wykonał kilka ściegów maszynowych przy dyskretnej pomocy pani krawcowej i ostrożności.

Reakcje dzieci z tego spotkania były bardzo pozytywne, wyrażali swój zachwyt dla pracy krawcowej z uwagą śledzili każde działania. Chętnie włączali się w proponowane aktywności.

W imieniu dzieci jak najpiękniej dziękujemy Pani Danucie za miłą, sympatyczną atmosferę i rzeczowe ukazanie pracy krawca. Życzymy dużo zdrowia i liczymy, że będą jeszcze okazje do spotkań.

Przeczytano: 666 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: