Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

09 kwietnia 2019 11:25 | Aktualności

Informacje dla rodziców w związku ze strajkiem pracowników oświaty
Szanowni Państwo!!!

W związku z decyzją o kontynuowaniu strajku w PZPSW w Hrubieszowie, dyrektor PZPSW informuje, że:

  • od 10 kwietnia 2019 r. aż do odwołania wystąpią trudności z przeprowadzeniem zajęć lekcyjnych, opiekuńczych i wychowawczych zgodnie z obowiązującym planem. Większość nauczycieli deklaruje przystąpienie do akcji strajkowej;
  • Egzamin gimnazjalny i egzamin ósmoklasisty odbędą się zgodnie z planem. Rodzice powinni dowieźć dzieci na egzaminy w kolejnych dniach i odebrać po egzaminie we własnym zakresie;
  • Stołówka szkolna w dniach objętych strajkiem pracuje bez zmian świadcząc wydawanie posiłków dla dzieci z przedszkola specjalnego oraz stołowników;

Należy mieć świadomość, że gotowość do pracy w dniach strajku wykaże niewielka grupa nauczycieli, a ich liczba może się zmieniać w każdym kolejnym dniu.

Bardzo proszę o zgłoszenie w sekretariacie szkoły ewentualnej potrzeby zapewnienia opieki dla dziecka przez placówkęw dniach: 10, 11 i 12 kwietnia (gdyby akcja strajkowa trwała nadal). Informacja ta jest niezbędna, aby podjąć starania w zakresie prawidłowego zorganizowania opieki dla dzieci.

Ostateczna informacja o liczbie strajkujących pracowników, będzie weryfikowana na bieżąco w kolejnych dniach strajku, co będzie miało wpływ na możliwość zapewnienia opieki przez placówkę.

Bardzo liczę na zrozumienie z Państwa strony i pomoc w opiece nad dziećmi.

O sytuacji w placówce w kontekście możliwości zapewnienia opieki będę informował Państwa poprzez szkolną stronę internetową i za pośrednictwem wychowawców (telefonicznie).

Z wyrazami szacunku i wiarą w rozwiązanie sporu

Lech Jurczuk - dyrektor PZPSW w Hrubieszowie

Przeczytano: 1146 razy. Wydrukuj|Do góry