Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

05 lutego 2019 20:06 | Aktualności

Zakończenie charytatywnej akcji „Góra Grosza”

Wielka akcja zbierania monet pod nazwą „Góra Grosza” organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom rozpoczęła się końcem listopada i trwała do drugiego stycznia 2019 r. To wydarzenie odbyło się już po raz dziewiętnasty.

Cel Góry Grosza pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Nasi uczniowie i wychowankowie przynieśli tyle monet, ile mogli. Podjęli decyzje o wrzuceniu drobnej monety do puszki a dzięki temu pokazali, że są  otwarci na pomoc drugiej osobie, że są wrażliwi, że potrafią się zjednoczyć i razem wiele zdziałać.

„Każdego dnia, miliony ludzi na świecie robi coś dobrego dla innych i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Każdy drobny gest się liczy, każdy mały krok może uruchomić lawinę pomocy. Empatii nie nauczymy się z podręczników, empatii nauczymy się w praktyce.”

Razem udało się zgromadzić 115,95 zł. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w powodzenie akcji.

Przeczytano: 254 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: