Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

04 lutego 2019 19:45 | Aktualności

Młodzież SOSW na Targach Wędkarskich "Rybomania 2019" w Poznaniu

W dniach 2-3 lutego 2019 r. młodzież i opiekunowie Koła Ekologiczno-Wędkarskiego działającego w naszej placówce, na zaproszenie zespołu redakcyjnego miesięcznika "Wiadomości Wędkarskie" oraz Ruchu Społecznego na Rzecz Wędkarstwa Osób Niepełnosprawnych "Wędkarze Bez Barier" uczestniczyła w największych w Europie targach wędkarskich "Rybomania Poznań 2019". Wyjazd został zorganizowany wspólnie z młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie.

51503025_409679289838878_7659528428101566464_n.jpg

W trakcie targów nasza młodzież miała okazję odwiedzenia niezliczonych stoisk ze sprzętem wędkarskim, zanętami, przynętami różnego typu, odzieżą i całym niezbędnym wyposażeniem nowoczesnego wędkarza. Na poszczególnych stoiskach mogliśmy wypróbować sprzęt, sprawdzić jego działanie, porozmawiać o nowościach, a nawet wirtualnie złowić rybę. 

Oczywiście nie zabrakło wspaniałych spotkań. M.in. młodzież odwiedziła stoisko i spotkała się z przyjaciółmi z redakcji "Wiadomości Wedkarskich", gdzie gościli Panowie: Marek Kluczek - z-ca redaktora naczelnego, red. Józef Wróblewski oraz Pan Norbert Stolarczyk z WBB. Później odwiedzono stoisko ZG PZW, gdzie odbyło się spotkanie z Prezesem ZG PZW  - Panem Teodorem Rudnikiem i innymi członkami Zarządu Głównego PZW. Mlodzież miała możliwość poznania historii oraz obecnych działań Polskiego Związku Wędkarskiego - największej organizacji wędkarskiej w naszym kraju.

20190202_150748.jpg

Młodzież odwiedziła również ekspozycje wystawowe odbywających się równolegle targów turystycznych i survivalowych. Jak twierdzili uczestnicy było bardzo fajnie, ale zdecydowanie za krótko. W ciągu dwóch dni nie można było odwiedzić wszystkiego i wszystkiego zobaczyć.

Na koniec naszego pobytu, w ramach akcji "Wędkarze z Sercem" otrzymaliśmy sprzęt i wyposażenie dla naszego Kółka, za który serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok!!!

Przeczytano: 249 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: