Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

16 stycznia 2019 21:24 | Aktualności

Realizacja programu Młodzi Poszukiwacze Historii

W dniu 16.01.2019 r. rozpoczęła się realizacja Programu Autorskiego Innowacji Pedagogicznej „Młodzi poszukiwacze historii”. Uczniowie będą brali udział w ćwiczeniach, warsztatach, w trakcie których poznają niezwykłą historię, niesamowite miejsca, zapoznają się ze znaleziskami, odkryciami. Nabędą umiejętności współpracy w zespole, poczucie odpowiedzialności za podjęte wyzwanie. Program ten będzie realizowany we współpracy z Muzeum im. ks. Stanisława Staszica oraz Lubelską Grupa Poszukiwaczy. Podczas pierwszego spotkania uczniowie mieli okazję poznać historię dziejów naszego regionu i miasta. Młodzież poznała liczne zabytki, pamiątki po dawnych postaciach związanych z naszym miastem. Zapoznali się z różnymi kulturami i wyznaniami.

Obejrzeli stałe wystawy muzeum: archeologiczną, prezentującą pradzieje terenów Kotliny Hrubieszowskiej, począwszy od neolitu do średniowiecza, historyczną, obejmującą zakres dziejów Hrubieszowa, etnograficzną, obejmującą kulturę ludową i sztukę ludową, sztuki, obejmującą galerię malarstwa Pawła Gajewskiego,

Jesteśmy bardzo wdzięczni dyrekcji, pracownikom Muzeum im. ks. Stanisława Staszica za tak profesjonalny, ciekawy przekaz wiedzy o niezwykłej historii. Składamy serdeczne podziękowania za wspaniałą współpracę.

Przeczytano: 314 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: