Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

18 grudnia 2018 09:57 | Aktualności

Świąteczne warszaty kulinarne

Święta Bożego Narodzenia są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, i w naszym ośrodku nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji.

Właśnie z tej okazji dnia 14.12.2018 r. dla rodziców dzieci z zespołów rewalidacyjno-wychowawczych oraz nauczycieli uczących w zespołach zostały zorganizowane świąteczne warsztaty kulinarne. Uczniowie wspólnie z rodzicami i nauczycielami ugniatali, wałkowali oraz wykrawali pięknymi świątecznymi foremkami ciasto. Dużym wyzwaniem dla rodziców było dekorowanie upieczonych ciasteczek. Jak się później okazało rodzice wykazali się ogromnym talentem plastycznym i wielką wyobraźnią dekoratorską. Powstały naprawdę przepiękne i oryginalne piernikowe dekoracje. Wszyscy z wielką radością smakowali wspólne wypieki a dzięki wspaniałemu zapachowi rozchodzącemu się po sali uczestnicy warsztatów poczuli magię nadchodzących świąt. Spotkanie było doskonałą okazją dla rodziców oraz dzieci do integracji, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój.

Dziękujemy Rodzicom za obecność oraz zaangażowanie podczas warsztatów. Wszystkim Państwu życzymy Wesołych Świąt !

Przeczytano: 446 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: