Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

15 grudnia 2018 11:41 | Aktualności

Sensoplastyka® - lekcja otwarta

14 grudnia 2018 roku rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju i nauczyciele PZPSW  w Hrubieszowie uczestniczyli w lekcji otwartej przygotowanej w oparciu o metodę Sensoplastyki® przeprowadzonej przez panią Magdalenę Mielniczuk – Trenera 1 stopnia tej metody.

Celem zajęć było przede wszystkim stymulowanie zmysłu dotyku, wzroku, smaku, węchu i słuchu. Manipulowanie w masach o różnorodnych konsystencjach, barwach, zapachach oraz smakach wpłynęło na kształtowanie się percepcji i kinestezji, kształtowanie somatognozji,  oraz minimalizowanie deficytów sensorycznych. 

Dzieci miały okazję obserwować, jak materiał, który jest suchy i sypki zmienia się w mokry i kleisty, a następnie w miękki i stały. Poznały sposoby przemiany materiałów i produktów, kształtując jednocześnie swoje zdolności manualne. Wykonały między innymi „sztuczny śnieg”, ciecz nienewtonowską, kolorową ciastolinę. Dużo frajdy miały także  podczas „malowania na mleku”, tworząc swój niepowtarzalny „obraz”. Wyobraźnia dzieci nie miała granic, powstawały cuda.  

Obserwujący po obejrzeniu zajęć omówili ich przebieg oraz wymienili się swoimi odczuciami  z prowadzącym zajęcia nauczycielem.

 

Przeczytano: 547 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: