Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

01 grudnia 2018 21:12 | Aktualności

UCZYMY SIĘ RATOWAĆ, PODĄŻAĆ W KIERUNKU WIEDZY, UMIEJĘTNOŚCI I POTRZEBY SERCA

W dniu 30 listopada 2018 r. odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu czterech zaplanowanych we współpracy z Komendą Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie. Nasi goście omówili dwa bardzo ważne tematy:

1. „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!" w ramach Ogólnopolskiej Kampania Edukacyjno - Informacyjnej Państwowej Straży Pożarnej - o zagrożeniach związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Głównym przekazem kampanii jest:

-Skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny?

-Co jest główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla?

-Co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia?

2. „Korytarz Życia - włącz myślenie" – uświadamiający uczniom jak ważne jest stworzenie przez kierowców korytarza, na bezpieczny przejazd służb ratowniczych jadących do poszkodowanych.

Strażacy przypomnieli naszym uczniom numery alarmowe oraz zasady bezpiecznego podróżowania np. o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzięki ciekawej formie przekazu nasi wychowankowie zdobędą nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również, drogą praktycznych ćwiczeń, konkretne umiejętności.

Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie pana st. asp. Damiana Lemińskiego i pana st. sek. Adriana Lazorczyka, za profesjonalny przekaz naszym uczniom tych bardzo ważnych informacji.

Serdecznie dziękujemy.

 

Przeczytano: 178 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: