Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

18 października 2018 19:10 | Aktualności

Obchody Dnia Głośnego Czytania

Dnia 18.10.2018 r. w sali konferencyjnej o godzinie 10:00 odbyły się Obchody Dnia Głośnego Czytania przygotowane przez zespół ds. nauczania w kl. I-III.

W ramach obchodów przeprowadzono zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” Renaty Piątkowskiej, w obecności  pani pielęgniarki szkolnej, która wygłosiła pogadankę o zdrowiu.

Dalej miało miejsce głośne czytanie fragmentów opowiadań przez uczniów, po okazaniu albumiku z potwierdzeniem głośnego czytania otrzymali oni w nagrodę maskotki Słodziaków.  Następnie uczniowie rozwiązywali krzyżówkę związaną z czytanym opowiadaniem i zaproszonym gościem. Pod koniec odbyło się losowanie - maskotki Słodziaka dla dzieci, które nie czytały same, ale codziennie słuchały głośnego czytania i okazały wypełnione albumiki.

Ostatnim punktem dnia było pisanie pracy pisemnej przez klasę trzecią dotyczącej dalszych losów Słodziaków z Leśnej Polany. Powstała krótka historii z ilustracjami, którą dzieci zatytułowały ,,Urodziny na Leśnej Polanie”.

W celebracji Dnia Głośnego Czytania uczestniczyli wszyscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej gdyż celem obchodów jest promowanie idei codziennego głośnego czytania w szerszej społeczności szkolnej.

Przeczytano: 209 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: