Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

15 października 2018 17:08 | Aktualności

"Dzieci listy piszą..." - warsztaty pisania listów

W dniu 10.10.2018 r. uczniowie naszego ośrodka wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Hrubieszowie uczestniczyli w zajęciach z pisania listów. Spotkanie odbyło sie w ramach Światowego Tygodnia  Pisania Listów. Dla każdego uczestnika organizatorzy przygotowali zestaw złożony z kopert, papeterii oraz naklejek poświęconych Tygodniowi Pisania Listów. Uczestnicy napisali listy, adresowali je do swoich rodziców lub innych osób zgodnie z przyjętym powszechnie stosowanym wzorem. Na podsumowanie zajęć każde dziecko otrzymało znaczki pocztowe o tematyce flory polskiej. Dzięki znaczkom dzieci wraz z opiekunami mogły wysłać swoje listy wybranym przez siebie adresatom.

W dniu 11.10.2018 r. został uruchomiony w naszym ośrodku punkt pocztowy, w świetlicy szkolnej. Tutaj uczniowie naszego ośrodka mieli możliwość napisania i zaadresowania listu do wybranej osoby, a następnie wysłania listu – dzięki specjalnej skrzynce pocztowej. W pracowników poczty wcielili się chętni wychowawcy grup wychowawczych to oni dostarczyli listy adresatom.

Organizatorzy serdecznie dziękują zaproszonym osobom za pomoc współtworzenie działania.

Przeczytano: 184 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: