Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

15 października 2018 16:46 | Aktualności

Światowy Tydzień Pisania Listów

W dniach 8.10 - 12.10.2018 r. w PZPSW w Hrubieszowie obchodziliśmy Światowy Tydzień Pisania Listów. W ramach tych obchodów w dniu 9.10.2018 r. w naszym ośrodku odbyło się spotkanie klas Szkoły Podstawowej z filatelistami. Nasi uczniowie spotkali się z filatelistami z naszego miasta, członkami Hrubieszowskiego Klubu Kolekcjonera, jednocześnie byłymi pracownikami Poczty Polskiej. Zaproszeni: Pan Ryszard Nowak i Pan Lech Wojtiuk przedstawili uczniom historię poczty, znaczka pocztowego, datownika. Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się jak dawniej były przesyłane wiadomości. W trakcie spotkania zostały przedstawione zbiory filatelistyczne związane z przesyłkami pocztowymi z terenu hrubieszowskiego, z okresu ponad 200 lat. Uczniowie przejrzeli klasery ze znaczkami pocztowymi, koperty FDC i karty CP. Na zakończenie spotkania każdy z obecnych uczestników mógł samodzielnie ostemplować kopertę stemplem specjalnie przygotowanym na tę okazję.

Serdecznie dziękujemy Panu Ryszardowi Nowakowi i Panu Lechowi Wojtiukowi za podzielenie się z nami swoją niecodzienną pasją.

Przeczytano: 215 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: