Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

27 września 2018 21:09 | Aktualności

Realizacja programu Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

Dnia 26.09.2018 r. uczniowie klas I - III spotkali się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania który przypada na 29.09.2018 r. aby zapoznać się z ofertą programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodzików” pod patronatem sieci sklepów Biedronka

Uczniowie z pod opieką pań wychowawczyń zgłosili się do konkursu edukacyjnego Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Jego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Dzieci wezmą udział w zajęciach lekcyjnych z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie.

            Konkurs polegał będzie na napisaniu lub narysowaniu własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków  i przedstawienie jej w zależności od poziomu:

Klasy I- rysują swoje historie;

Klasy II - tworzą komiks;

Klasy III - piszą krótkie historie i je ilustrują.

Prace konkursowe przygotujemy do 23 października 2018 r. A czekają na nas nagrody na szczeblu szkolnym to maskotki Słodziaków i książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, natomiast na szczeblu ogólnopolskim to dofinansowanie księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości 3000 zł oraz nagrody dla ucznia i jego zespołu klasowego.

W trakcie dzisiejszego spotkania zostały rozdane uczniom albumy, które zachęcają do głośnego czytania  w domu lub szkole.  Wszyscy zadeklarowali, że będą codzienne  głośno czytać w domu (dowolne książki), co  udokumentowane zostanie podpisem rodzica a nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie”.

Akcja potrwa przez 21 dni podczas, których codziennie, co najmniej 10 minut każde dziecko w miarę możliwości czyta samodzielnie fragmenty książek z literatury dziecięcej.

Życzymy powodzenia i dobrej zabawy ze Słodziakami. Niechaj czytanie stanie się nawykiem i przyjemnością dla każdego z Was.

 

Przeczytano: 769 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: