Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

17 maja 2018 19:02 | Aktualności

Szkolna akcja "Tydzień z książką"

W dniach 16 i 17 maja 2018 r. w naszej szkole odbyły się konkursy czytelnicze ramach akcji .

W dniu 16 maja (środa) odbył się konkurs pod hasłem „W magicznym świecie literatury dziecięcej”. Skierowany był do uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły przysposabiającej do pracy.

Uczniowie podzieleni byli na 5 drużyn. Wykonywali różne zadania między innymi odpowiadali na pytania dotyczące znajomości treści popularnych wierszy J. Brzechwy i J Tuwima, dopasowywali wybrane cytaty z wierszy, dopasowywali bohaterów do wybranych fragmentów wiersza, kolorowali ilustracje z wierszy. Za poszczególne konkurencje drużyny otrzymywały punkty w postaci cukierków. Wszyscy uczestnicy mile spędzili czas i z zaangażowaniem wykonywali swoje zadania. Na koniec konkursu każda drużyna mogła spożyć swoje słodkie punkty. Drużyny, które zebrały najwięcej słodkich punkcików otrzymały pamiątkowe dyplomy.

W dniu 17 maja (czwartek) odbył się konkurs pod hasłem „Od kamiennej tabliczki do e-booka”  skierowany do uczniów gimnazjum i szkoły zawodowej. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące znajomości historii książki i pisma oraz  znajomości niektórych pojęć z zakresu bibliotekoznawstwa.

Najwięcej punktów zdobyli:

Karolina Tokarczuk -  50 punktów       I miejsce

Patryk Woźnica –        48 punktów       II miejsce

Diana Pawelec –         45 punktów       III miejsce

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie wszyscy świetnie się bawili odgadując kalambury związane z tytułami książek i filmów. Również tego samego dnia odbył się konkurs głośnego czytania dla młodszych klas szkoły podstawowej zorganizowany w ramach tej akcji. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni zakładkami do książek oraz naklejkami.

Akcja „Tydzień z książką” została zorganizowana już kolejny raz i jako organizatorzy mamy nadzieję, że  zachęci naszych uczniów do czytania książek oraz częstego odwiedzania szkolnej biblioteki. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału za rok w kolejnej edycji naszej akcji.

 

Organizatorzy:

Iwona Panasiewicz

Ewa Mikita

Dorota Białonoga

Przeczytano: 290 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: