Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

17 maja 2018 17:45 | Aktualności

Święto Niezapominajki

Dnia 15.05.2018 r. odbyło się w naszej szkole integracyjne spotkanie pod hasłem ,,Święto Niezapominajki”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy I c ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką wychowawczyni i pani pedagog oraz uczniowie z klas Szkoły Podstawowej SOSW w Hrubieszowie.

Na wstępie zgromadzeni wysłuchali pogadanki okolicznościowej na temat Dnia Niezapominajki – 15 Maja, która wspierana była środkami dydaktycznymi (prezentacja multimedialna o święcie;  nasiona; sadzonki kwiatów). Uczniowie klasy I-II SP(Sandra Pilicha i Olivier Florek) zaśpiewali piosenkę o niezapominajce na podstawie wiersza M. Konopnickiej. Dalej wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję wykazać się wiedzą podczas konkursu dotyczącego przyrody i ekologii , „Wiosenne kwiaty”. W nagrodę za udział uczniowie otrzymali słodkie cukierki w niebieskich papierkach, nasiona niezapominajek, sadzonki i naklejki z logo święta. Klasa I c pod opieką P. Danuty Pierogowicz na ręce prowadzących przekazała wykonane przez uczniów niezapominajkowe kartki.

W głównej części spotkania uczniowie wraz z dorosłymi posadzili niezapominajki na terenie zielonym wzdłuż ogrodzenia szkoły. Po zakończonej wspólnej pracy organizatorzy podziękowali uczestnikom za udział.

Na koniec goście skorzystali z placu zabaw i spędzili trochę czasu na świeżym powietrzu, bawiąc się z naszymi uczniami. Wszyscy uczestnicy wyrazili radość z możliwości takiej integracji w tym szczególnym dniu dla polskiej przyrody.

Dziękujemy serdecznie klasie Ic i opiekunom, że w Dniu obchodów Niezapominajki w naszej placówce byli z nami oraz za okazaną pomoc w dbaniu o nasze najbliższe środowisko.

 

Przeczytano: 314 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: