Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

14 maja 2018 17:06 | Aktualności

Spotkanie z doradcą zawodowym

14 maja 2018 r. pani Malwina Filiańska Marcych - doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Hrubieszowie spotkała się z rodzicami uczniów 3 i 2 klasy gimnazjum naszego Ośrodka. W spotkaniu wzięli też udział uczniowie wymienionych klas.

Zajęcia pod hasłem „Jak pomóc rozwijać skrzydła” miały uświadomić rodzicom, że to oni są pierwszymi doradcami zawodowymi dla swoich dzieci i mają największy wpływ na podejmowane przez nie decyzje. Rodzic jest pierwszym doradcą swojego nastolatka w przeróżnych sprawach dnia codziennego, zatem może wesprzeć go w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i zawodu. Rola rodzica w rozpoznawaniu możliwości dziecka jest nie do ocenienia. Młodzi ludzie dowiedzieli się, że aby przygotować się do realizowania ścieżki zawodowej muszą poznać własne zasoby cech, umiejętności, mocne strony, preferencje oraz kompetencje osobiste.

Wspólna dyskusja zakończyła spotkanie

Przeczytano: 356 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: