Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

24 kwietnia 2018 17:07 | Aktualności

VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POLONISTYCZNY W KRASNYMSTAWIE

Dnia 23 kwietnia 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Krasnymstawie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny poświęcony legendom polskim. Przebiegał on pod hasłem: „Prawdy i wskazania życiowe zawarte w baśniach i legendach”. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy i umiejętności polonistycznych, stwarzanie możliwości prezentacji własnych uzdolnień i talentów literackich, kształtowanie postaw szacunku wobec wybitnych dzieł literatury i kultury polskiej oraz światowej. Konkurs skierowany był do uczniów klas szkoły podstawowej i gimnazjum z Ośrodków Szkolno - Wychowawczych z terenu województwa lubelskiego. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością podstawowych legend polskich.

Zadania konkursowe składały się z dwudziestu dwóch różnorodnych konkurencji, w których uczestnicy musieli zaprezentować wiedzę i umiejętności polonistyczne. W zmaganiach polonistycznych brały udział cztery trzyosobowe zespoły, w skład których weszli przedstawiciele różnych ośrodków. Zadania konkursowe podzielone były na trzy części. Pierwsza część miała charakter teoretyczny i składała się z pytań testowych oraz sprawdzających umiejętność pisania pism użytkowych i tworzenia własnej wypowiedzi. Praktyczna część konkursu polegała na wykonaniu na kawałku kory zielnikowego obrazka. Część ta obejmowała również naukę pisania gęsim piórem cyrylicą i głagolicą oraz wyjaśnianie znaczenia podanych archaizmów. Uczniowie rozwiązywali zagadki dotyczące bohaterów związanych z legendami polskimi, dopasowywały pokazywane przedmioty do legendarnych bohaterów. Trzecia część konkursu to oglądanie ekranizacji legendy „Pan Twardowski” i rozwiązywanie testu, a także wspólne rozwiązywanie krzyżówek z hasłem. Uczniowie z dużym zaangażowaniem realizowali kolejne zadania konkursowe, świetnie się przy tym bawiąc.

Nasz ośrodek reprezentowali uczniowie: Wiktoria Kurzawa Sandra Pietrycka, Diana Pawelec i Patrycja Pawelec, Weronika Muzyczuka, Paulina Muzyczuk oraz Maciej Chęciński. Do udziału w konkursie przygotowała pani Grażyna Komendacka. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

 

Przeczytano: 358 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: