Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

20 marca 2018 17:08 | Aktualności

Spotkanie z tradycją i historią

Dnia 20.03.2018 r. klasy I-III Szkoły Podstawowej uczestniczyły w dwóch warsztatach historyczno-plastycznych kolejno: ,,Pisanki, kraszanki i jajka malowane" oraz ,,Józef Piłsudski. Pierwszy Marszałek Polski", które odbyły się w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica. Podczas  pierwszych warsztatów uczniowie wysłuchali pogadanki na temat  tradycji i metod zdobienia wielkanocnych pisanek, wykonali  projekt pisanki  kredkami ołówkowymi a następnie swoje pomysły przedstawili flamastrami na jajku, następnie porównali swoje dzieła ze zbiorami działu etnograficznego.

W ramach drugiego warsztatu uczestnicy obejrzeli film  o symbolach narodowych, stworzyli przestrzennego  orła białego, mięli okazję zwiedzić wystawę tematyczną o Józefie Piłsudskim. Na koniec w małych grupkach bawili się grą planszową ,,Polak Mały". Ta ostania zabawa przyczyniła się do utrwalenia tekstu hymnu narodowego.

Serdecznie dziękujemy paniom prowadzącym Beacie Bitner i Justynie Wojtiuk, za tak miłe przyjęcie i za umiejętny dobór środków przekazu do potrzeb i możliwości psychofizycznych uczniów naszej szkoły. 

Przeczytano: 527 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: