Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

19 marca 2018 07:00 | Aktualności

III Wojewódzki Konkurs Wiedzy Gastronomicznej w Lublinie

W dniu 15 marca 2018 r. uczniowie naszego ośrodka wzięli udział w III wojewódzkim Konkursie Wiedzy Gastronomicznej organizowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie.

Celem konkursu było:

-  rozwijanie zainteresowań uczniów w wybranym zawodzie kształcenia;

- konfrontacja możliwości i osiągnięć uczniów z różnych szkół województwa lubelskiego na danym etapie kształcenia;

- podniesienie poziomu kształcenia zawodowego;

- przygotowanie uczniów do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje.

Konkurs skierowany  był do uczniów szkoły zawodowej i branżowej, kształcących się w zawodzie kucharz. Nasza szkołę  reprezentowali: Barbara Piotrowska, Karolina Tokarczuk i Tomasz Kawula.                 

 W roku szkolnym 2017/2018 tematyka wiodąca turnieju dotyczyła zagadnień z zakresu Oceny towaroznawczej mleka i przetworów mlecznych oraz ich zastosowania w produkcji gastronomicznej. Konkurs miał charakter testu zawierającego 40 pytań, rywalizacja była dość duża ponieważ brały w niej udział wszystkie szkoły naszego województwa. Nasza szkoła już po raz trzeci uczestniczyła w tak wspaniałym przedsięwzięciu i ponownie zostaliśmy bardzo miło zaskoczeni bogatym harmonogramem spotkania. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładów na temat: „Szklanka mleka pełna zdrowia” mgr Katarzyny Banach - pracownika naukowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz  „Bezpieczeństwo cyfrowe dzieci i młodzieży”  mgr Ewa Piotrowskiej  - nauczyciela SOSW im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie.

Na zakończenie spotkania było rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników, nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu. Nasi uczniowie wrócili z konkursu wzbogaceni o różnorodną wiedzę oraz nowe doświadczenie.

Przeczytano: 221 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: