Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

11 marca 2018 11:15 | Aktualności

Dziewczynki, kobiety, kobietki w ZRW i świat wokół nich – rozwijanie samodzielności, percepcji wzrokowej, słuchowej i koordynacji wzrokowo – ruchowej

W dniu 09.03.2018 r. w jednym z zespołów rewalidacyjno – wychowawczych SOSW w PZPSW w Hrubieszowie odbyły się zajęcia integracyjne dla wychowanków, rodziców i  nauczycieli. Tematyka zajęć: Dziewczynki, kobiety, kobietki w ZRW i świat wokół nich – rozwijanie samodzielności, percepcji wzrokowej, słuchowej i koordynacji wzrokowo – ruchowej. Głównym celem prowadzonych z wychowankami zajęć było rozwijanie percepcji wzrokowej, słuchowej i koordynacji wzrokowo – ruchowej. W trakcie ich trwania doskonalono kanały ekspresji i język ciała, wydłużano czas koncentracji uwagi na przedmiotach z oczekiwanym sukcesem. Korygowane były również zachowania negatywne a wzmacniane nagrodą zachowania społecznie pożądane. Bardzo istotnym celem rewalidacyjnym w trakcie zajęć było usprawnianie ruchów z zakresu motoryki małej i dużej, wydłużanie czasu koncentracji na przedmiotach, utrwalanie prawidłowego chwytu i manipulowanie przedmiotami znajdującymi się w dłoni uczniów. Wychowankowie podczas tych zajęć zaznajamiani byli  nauką pieczenia ciasta i sekwencjami czynności występującymi po sobie. Usprawniony został również zakres samodzielności podczas degustacji.

Szczegółowy, autorski scenariusz zajęć został opublikowany w zakładce publikacje.

Przeczytano: 274 razy. Wydrukuj|Do góry

Dziewczynki, kobiety, kobietki w ZRW i świat wokół nich