Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

28 lutego 2018 18:42 | Aktualności

KONKURS SUPER MATEMATYK 2018

Dnia 28 lutego 2018 r. odbył się wewnątrzszkolny konkurs matematyczny "SUPER MATEMATYK". Celem Konkursu było wyłonienie Super Matematyka w trzech grupach zaawansowania wiedzy matematycznej. Inne cele to: rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów i umiejętności samodzielnej pracy. Zwycięzcy potrafili dobrze wykonywać obliczenia liczbowe; dostrzegali i umiejętnie stosowali zasady i prawidłowości matematyczne; wykazali się umiejętnością logicznego myślenia i wyobraźnią przy rozwiązywaniu problemów matematycznych. 

Konkurs przyczynia się do popularyzacji wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji matematycznej zgodnie z podstawą programową szkoły podstawowej klas I-III; dostarczył radosnych przeżyć i zadowolenia z osiągnięcia sukcesu; zachęcił uczniów do poznawania zasad zdrowej rywalizacji.

Zadania były dostosowane do indywidualnych możliwości uczniów, a tematem przewodnim, zgodnie z tym co działo się za oknem, była zima. Konkurs przebiegał na trzech poziomach do których zakwalifikowano uczestników zgodnie z ich możliwościami i umiejętnościami. Do konkursu przystąpili uczniowie z wszystkich klas I-III szkoły podstawowej, w sumie 11osób. Tytuł Super Matematyka otrzymali:

Stanisław Smerdel

Damian Seremak

Hubert Wichniewicz

Super Matematycy otrzymali nagrody oraz dyplomy a pozostali uczestnicy konkursu słodkie upominki.

Organizatorzy konkursu, członkinie zespołu ds. kształcenia zintegrowanego (M. Bazylewicz, M. Nowak) serdecznie gratulują wszystkim uczniom, którzy samodzielnie zmierzyli się z zadaniami i życzą dalszych sukcesów w dziedzinie matematyki.

Przeczytano: 354 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: