Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

14 grudnia 2017 22:20 | Aktualności

Piernikowe cuda świąteczne - warsztaty dla rodziców

W dniu 12.12. 2017r. na terenie PZPSW zostały przeprowadzone warsztaty plastyczne dla rodziców uczniów szkoły podstawowej pod hasłem ,,Piernikowe cuda świąteczne” prowadzone przez nauczycielki: I. Duławską-Kula i M. Nowak.

 Celem działania było:

Integrowanie rodziców;

Rozwijanie wiedzy o polskich zwyczajach i tradycjach;

Zdobycie wiedzy jak przygotować piernikowe ciasto  i dobrze bawić się z dziećmi;

Zapoznanie z technikami zdobienia pierniczków;

Rozwijanie umiejętności stosowania różnych środków artystycznego wyrazu;

Otwarcie się na zgodne współdziałanie podczas tworzenia wspólnego dzieła plastycznego.

Rodzice obejrzeli związaną z tematem prezentację multimedialną. Uczestnicy warsztatów osłuchali się z legendami o toruńskich piernikach (Bartłomieju zakochanym w Rózi, Katarzynce), poznali cukiernicze nazewnictwo dotyczące pierników (Uchatka, Katarzynka), zdobyli przepis na sprawdzone ciasto oraz mieli okazję zainspirować się zdjęciami ozdobnie wykonanych świątecznych  pieników by następnie w części praktycznej samodzielnie podjąć się zdobienia pierników. 

Warto dodać, że podczas warsztatów rodzice zmierzyli się z wykonaniem piernikowej chatki oraz choinki. W miłej przedświątecznej atmosferze rodzice udekorowali wiele cudownych pierniczków.

 

Prowadzące serdecznie dziękują rodzicom za aktywny udział w zajęciach. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt.

Przeczytano: 588 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: