Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

13 grudnia 2017 07:00 | Aktualności

Warsztaty logopedyczne dla Rodziców

,,Słowa są skrzydłami umysłu” Helen Keller

Dnia 7 grudnia odbyły się logopedyczne warsztaty szkoleniowe dla Rodziców „Wspomaganie rozwoju mowy dzieci”. Głównym celem spotkania było poznanie przez uczestników ćwiczeń usprawniających aparat mowy a także zachęcenie do kontynuowania tych ćwiczeń w domu.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostały etapy i normy rozwoju mowy, ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny, oddechowy i fonacyjny, metody pracy z dziećmi, propozycje zabaw i ćwiczeń do wykonywania z dzieckiem w domu. Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń zdobytych w procesie pokonywania trudności komunikacyjnych u własnych dzieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały zawierające opis ćwiczeń i zabaw stymulujących proces nabywania mowy.

Dziękujemy za przybycie, zaangażowanie i miłą atmosferę. Liczymy na to, że zdobytą na szkoleniu wiedzę, wykorzystacie Państwo w pracy ze swoimi dziećmi. Do zobaczenia w styczniu na kolejnym spotkaniu.

Barbara Sadowska - Nowak

Kinga Wawrusiewicz

 

Przeczytano: 363 razy. Wydrukuj|Do góry