Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

29 listopada 2017 22:26 | Aktualności

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

W bieżącym roku szkolnym przyjęliśmy do realizacji zadanie „Ratujemy i uczymy ratować”. Jednym z jego elementów jest program o tej samej nazwie przygotowany przez Fundację „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Skierowany jest on do uczniów klas I – III, a jego celem jest nauczenie dzieci podstawowych czynności ratujących życie. Do prowadzenia programu zostali przeszkoleni przez instruktorów Fundacji WOŚP wychowawcy i nauczyciele. Fundacja przekazała również szkole sprzęt do nauki: manekiny, podręczniki i filmy szkoleniowe. Dzięki temu możliwa jest pełniejsza realizacja przyjętego przez nas zadania.

W ramach realizacji priorytetowego hasła rozpoczęliśmy zajęcia w grupach wychowawczych, zaś w klasach przeprowadzony zostanie cykl pogadanek dotyczących konieczności udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.

 

Przeczytano: 341 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: