Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

14 listopada 2017 21:36 | Aktualności

Szkolny Konkurs "Kocham Cię, Polsko"

Po raz drugi. zespół nauczycieli nauczania zintegrowanego zorganizował konkurs wiedzy o historii Polski pod hasłem ,,Kocham Cię, Polsko!”, w którym wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej naszego ośrodka. Konkurs odbył się w Muzeum im. Ks. St. Staszica w Hrubieszowie dzięki współpracy z Panią Justyną Wojtiuk.

Myślą przewodnią spotkania była realizacja celów wychowania patriotycznego, utrwalanie wiedzy o symbolach narodowych oraz rozwijanie zainteresowań uczniów historią Ojczyzny i treściami patriotyczno-historycznymi.

Tym razem uczniowie zostali podzieleni na dwa zespoły Wiślan i Polan, rozwiązywali na czas różnorodne zadania z zakresu bliskich im dziejów oraz tradycji Polski. Inspirowane treściami poruszanymi w podręcznikach edukacji wczesnoszkolnej (popularne legendy, symbole narodowe, święta państwowe, sąsiedzi Polski, władza ustawodawcza, regionalne potrawy, dawniej używane w Polsce narzędzia i inne). Nie było przegranych, ponieważ uczestnicy wykazali się bardzo dobrą wiedzą dotyczącą historii Polski.  Nagrodzono wszystkich uczniów. Wyróżnieni otrzymali bogato ilustrowane książki o Polsce, by mogli pogłębiać wiedze o swoim kraju.

Przeczytano: 337 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: