Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

26 października 2017 21:54 | Aktualności

Jesienne Malowanie Dziesięcioma Palcami

„W jesiennej szacie” pod takim tytułem w dniu 26 października 2017 r. odbyły się zajęcia warsztatowe, integrujące klasy szkoły podstawowej oraz grupę przedszkolną „Piraci” z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Hrubieszowie. W czasie spotkania dzieci wysłuchały opowieści o jesieni, wzięły udział w quizie na temat jesiennych barw. Z niesamowitym zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne z wykorzystaniem niecodziennej Metody Malowania Dziesięcioma Palcami.

Uczniowie przed przystąpieniem do pracy zapoznali się z  Metodą Malowania Dziesięcioma Palcami oraz posłuchali o Ruth Shaw twórczyni metody.  Podczas malowania za pomocą rąk dzieci miały okazję do rozwijania sprawności manualnej, stymulowania zmysłu czucia. Ćwiczyli też wyobraźnię, planowanie. Dzieła powstały w atmosferze radości. Dzieci przestrzegały ustalonych zasad i każdy z 10 pędzli malował zwinnie tylko po papierze, wspaniałymi farbami uprzednio przygotowanymi wspólnie z ich wychowawczyniami.

Malowanie palcami spodobało się dzieciom, a najbardziej niecodzienne farby, które były dużą atrakcją.

 

Przeczytano: 412 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: