Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

04 maja 2015 21:42 | Aktualności

Gimnazjaliści na spotkaniu z doradcą zawodowym

„Zainteresowania ukierunkowują aktywność człowieka”.

Uczniowie gimnazjum po raz kolejny spotkali się z panią Malwiną Filiańską - Marcych  doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery. Młodzi ludzie aby dokonywać właściwych wyborów kierunku kształcenia oraz planowania ścieżki zawodowej musza poznać własne zasoby cech, umiejętności, mocne strony, preferencje oraz kompetencje osobiste. Przeprowadzone warsztaty polegały na realizacji tych założeń. Uczestnicy wypełniali różne testy, ankiety i kwestionariusze. Uzyskali wiedzę o swoich zainteresowaniach, mocnych i słabych stronach. Analiza testów dała możliwość zobrazowania predyspozycji zawodowych przydatnych do planowania dalszego kształcenia. 

W takich zajęć grupowych uczniowie mogli dokonać adekwatnej samooceny swoich zdolności i umiejętności, określić konkretne zmiany w sposobie myślenia i działania.

       Zajęcia z panią Malwiną oprócz możliwości otrzymania informacji zwrotnych od kolegów i koleżanek umożliwiają także pokonywanie osobistych barier związanych z funkcjonowaniem społecznym. Tak więc podczas zajęć grupowych uczniowie doskonalą swoje umiejętności interpersonalne i uzyskują niezbędne informacje edukacyjne i  zawodowe.

Przeczytano: 922 razy. Wydrukuj|Do góry

Gimnazjaliści na spotkaniu z doradcą zawodowym