Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

30 kwietnia 2015 11:41 | Aktualności

Nie taki język straszny - konkurs polonistyczny

     29 kwietnia 2015 r. odbyła się V edycja Konkursu Polonistycznego „Nie taki język straszny”. Tegoroczna edycja miała szerszy zasięg – międzyszkolny. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były legendy polskie. Celem konkursu było budzenie i rozwijanie zainteresowań polonistycznych z uwzględnieniem zasad pisowni i nauki o języku, na etapie szkoły podstawowej i gimnazjum. Popularyzowanie języka polskiego i ujawnianie talentów polonistycznych wśród uczniów, a przez to podnoszenie wyników nauczania oraz lepsze przygotowanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego i do dalszego kształcenia. Konkurs był dla uczestników okazją do sprawdzenia poziomu własnej wiedzy i umiejętności, szansą osiągnięcia przez uczniów sukcesu. W czasie konkursu obowiązywały wiadomości i umiejętności objęte podstawą programową i standardami wymagań określonymi dla szkoły podstawowej i gimnazjum.


     Do zmagań o tytuł mistrza języka polskiego przystąpiło sześć drużyn z trzech Ośrodków: Firleja, Tomaszowa Lubelskiego i Hrubieszowa. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą polonistyczną i znajomością legend polskich. Mistrzem dzisiejszego konkursu okazała się drużyna z Tomaszowa Lubelskiego, która otrzymała nagrodę za zajęcie I miejsca. II miejsce zajęła drużyna z Firleja a III uczniowie z naszej szkoły (Izabela Pawelec, Dawid Bajerczak, Kacper Maziarz). Pozostałe drużyny zajęły ex aequo IV miejsce. Po ogłoszeniu wyników zmagań zostały wręczone dyplomy i nagrody oraz upominki dla każdego uczestnika.

     Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i umiejętności polonistycznych. Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w poznawaniu piękna polskiego języka i polskiej literatury.

Przeczytano: 1317 razy. Wydrukuj|Do góry

Nie taki język straszny - konkurs polonistyczny