Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

29 kwietnia 2015 01:13 | Aktualności

Zwiedzanie przejścia granicznego

      Wtorek 28 kwietnia 2015 roku rozpoczął się dla uczniów klas gimnazjalnych bardzo przyjemnie, ponieważ wyruszyli oni na wycieczkę do Zosina, gdzie zwiedzali przejście graniczne między Polską a Ukrainą. Grupa młodzieży została serdecznie przywitana przez pracowników służb celniczych: pana Marka Lachowskiego, Jacka Bąka i Sławomira Czerkawskiego, którzy służyli wiedzą i doświadczeniem zawodowym podczas opowiadania o istocie pracy na granicy.

     Wszyscy uczniowie mogli zobaczyć pomieszczenia gdzie pracują służby celne, a także przyjrzeć się specjalistycznym urządzeniom, pomocnym w wykrywaniu przedmiotów nielegalnie przewożonych przez granicę. Zaprezentowano nam umiejętności psa (podczas kontroli pojazdu), przeszkolonego w zakresie wykrywania nikotyny. Kolejną atrakcją było dotarcie do Bugu, rzeki granicznej, na której drugim brzegu znajduje się państwo Ukraina.

Dalsze wycieczkowe przyjemności miały miejsce w gospodarstwie państwa Słotwińskich, rodziców naszej uczennicy Marty, którzy zaprosili całą grupę na ognisko i pieczone kiełbaski. Po posiłku było dużo radości i zabawy. Pokazano nam zwierzęta domowe i hodowlane, co szczególnie zachwyciło uczniów nie mających na co dzień do czynienia z urokami wsi.

Uczniowie i nauczyciele dziękują wszystkim osobom, które przyczyniły się do zapewnienia dzisiejszych, wspaniałych przeżyć.

Przeczytano: 1264 razy. Wydrukuj|Do góry

Zwiedzanie przejścia granicznego