Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

28 kwietnia 2015 08:40 | Aktualności

Warsztaty metodyczne dla wychowawców

        Wychowawcy oraz pedagog szkolny uczestniczyli w warsztatach pt. „Nauczycielu, nie daj się wkręcić! – czyli w co grają uczniowie?". Szkolenie odbyło się w hrubieszowskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, Przeprowadziła je pani Joanna Sieklucka – trener II stopnia, superwizor Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA Koło w Lublinie. Pracując samodzielnie i w grupach uczestnicy dowiedzieli się w jakie gry psychologiczne próbują wciągnąć nauczycieli uczniowie, otrzymali odpowiedź na pytanie jak skutecznie zapobiegać zachowaniom manipulacyjnym w rzeczywistości szkolnej, oraz jak wykorzystać  coaching w pracy z uczniem.

     Pani trener przypomniała, pedagogom, że praca wychowawcza to tworzenie dobrej komunikacji w relacji nauczyciel - uczeń, nauczyciel – rodzic i że do rozwiązywania małych i dużych problemów wychowawczych można wykorzystać podstawy pedagogiki systemowej.

 

Szkolnie było prowadzone metodami aktywności twórczej oraz treningiem nowych metod.

Przeczytano: 1062 razy. Wydrukuj|Do góry

Warsztaty metodyczne dla wychowawców