Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

26 kwietnia 2015 15:26 | Aktualności

Biblioteka na kółkach

„Czytanie dobrych książek jest niczym
rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów"

                                                                 Kartezjusz

 

        Biblioteka na kółkach tak właśnie brzmiało hasło trzeciego dnia „Tygodnia z książką”. Zgodnie z zamiarem organizatorów, niektórzy nasi uczniowie przebrani za postacie z bajek i baśni promowali czytelnictwo wśród swoich kolegów i koleżanek ze szkoły.

        Przez około trzy godziny zachęcano wszystkich do wypożyczania i studiowania różnego typu książek. Wszyscy począwszy od przedszkolaków a skończywszy na szkole zawodowej znaleźli coś ciekawego dla siebie - były opowiadania, bajki, ciekawostki i wiersze.
       Ale na tym nie koniec, czwarty dzień przyniósł równie wiele atrakcji. Uczniowie wzięli udział w konkursie ABC wiedzy o bibliotece. Skupieni i bardzo przejęci rozwiązywali test, który wyłonił następujące miejsca:

I miejsce – Rafał Maszewski

II miejsce – Adrian Wcisło

III miejsce – Karolina Bajerczak.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za chęci, zaangażowanie i pomoc w realizacji akcji „Tydzień z książką”. Zapraszamy na ostatni finałowy dzień - apel i rozdanie nagród w czwartek 30 kwietnia.

Przeczytano: 943 razy. Wydrukuj|Do góry

Pokoloruj duszę książką