Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

22 kwietnia 2015 09:00 | Aktualności

Bajkoterapia – warsztaty dla Rodziców

       Grupa zainteresowanych Rodziców uczestniczyła w ciekawych warsztatach na temat „Rola bajkoterapii w kształtowaniu rozwoju emocjonalnego dzieci”. Szkolenie przeprowadziły: Pani pedagog Małgorzata Barańska i Pani pedagog Maryla Szabat na co dzień pracujące w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Hrubieszowie.

     Uczestnicy dowiedzieli się, że bajkoterapia mówiąc najprościej to terapia przez bajki, że wszystkie dzieci lubią ich słuchać, że czytając określone bajki można dziecku pomóc w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych, takich jak np. irracjonalne lęki lub pierwsze dni w nowej grupie. Bajkoterapia to także doskonała metoda relaksacyjna. Odpowiednio dobrane i opowiedziane albo przeczytane historie mogą doskonale wyciszyć choćby przed snem, po dniu pełnym wrażeń lub pracy. Bajkoterapia to metoda nowa, genialna w swej prostocie, łatwa do nauki dla każdego, skuteczna i zyskująca coraz większą popularność.

 Warsztaty prowadzone były metodami aktywnymi dzięki czemu rodzice wchodzili w role, dzielili się odczuciami i wnioskami, bawili się tańcem, pantomimą.

 Serdecznie dziękujemy pani Maryli Szabat i pani Małgorzacie Barańskiej za przeprowadzenie interesującego szkolenia.

Przeczytano: 1027 razy. Wydrukuj|Do góry

Bajkoterapia – warsztaty dla Rodziców